آدم بايد هر روز مقداري موسيقي گوش کند، يک شعر خوب بخواند، يک نقاشي قشنگ ببيند و اگر پا داد يک جمله عاقلانه نيز بگويد.
(گوته)
بیلبیلک

Shakhe Niloofar

پست الکترونیک
leylaa@leylaa.com
 Yahoo Messenger
خروس
انجمن داستان بیهقی
مجله الکترونیکی عقربه
نوشته ای بر جدایی نادر از سیمین
گهگداري مانترا
نوشته ای بر قهوه تلخ
برای لیلا یا تیله های ما بیهوده نیستند
آن مرد ، معمار است !
بایگانی
موضوعی:
قبل از مرگ اول (3)
من (33)
مادرانه (16)
مرگ (5)
نقاشی‌هایم (3)
نوشته‌های پیشین (16)
نیشتو ببند ! (15)
هیچکدام (24)
اندر حکایات من ، آقای "کاف " و درآمد زایی ! (3)
بعد از مرگ اول (58)
دور سوم چرخه (54)
داستان (22)
روزنوشت (94)
ماهانه:
Archives
ببینید
نقاشیهای من

Powered by
Movable Type 2.661
G A R D O O N . I R

Syndicate
XML

L E Y L A A . C O M


« باران لحظه است ، قدرش بدانیم ! | صفحه اصلی | دنیای بی تفاوت بی تفاوت بی تفاوت »


سه شنبه 18 اردیبهشت 1386
بعضی از همه پارادوکس های من

نامه ای به ...
سلام
روزها می گذرد و جریانات زندگی بر من و تو .
پیوسته هرکدام دنیاهایی را در اطرافمان می سازیم و خرابشان می کنیم . سپس از نو می سازیم و همیشه آرزومند و یا مطمئنیم که دیگر آخرین باری باشد که چیزی ، فکری و یا حرکتی را که خودمان بنیادش را نهادیم به دست خودمان خراب کنیم . رشد می کنیم ، بزرگ می شویم ، می شکنیم ، می میریم و سپس باز هم با پررویی هرچه تمام تر بلند می شویم ، زنده می مانیم ، چشمانمان را می بندیم و از روی هرچه ما را میرانده می گذریم .
ما را نمی توان یافت بیرون از این دو عبرت
یا ناقص الکمالیم ، یا کامل القصوریم (بیدل)
هنوز هم اعتقاد دارم که عشق یک لحظه است و نمی تواند در طی قرون و اعصار تداوم داشته باشد ولی اگر عاشقی آرزو می کنم ، عاشق بمانی و بدانی که چه نعمتی داری . هرگز به معشوق خرده مگیر چرا که او ، زیباترین دنیا را به تو ارزانی کرده و این هدیه ایست که فقط باید تو و او از حضورش در هستی با خبر باشید تا این لحظه کمی دوام بیابد . پس هرگز با عشقت ازدواج نکن . پارادوکسی که به آن معتقدم اینست : با کسی ازدواج نکن که خیلی دوستش داری ! با کسی ازدواج کن که خیلی دوستت دارد .
نفرت و کینه و اینگونه حسها را هیچگاه با خودت حمل نکن چرا که به اولین جایی که آسیب می رسانند حاملشان است . بی دشمن نمان تا معنی دوستی همیشه در یادت بماند .دشمنانت را خیلی دور نگه ندار تا همیشه کسانی باشند که اعتقادات تو را به بازی بگیرند و تو شک کنی که تو و اعتقاداتت کجای دنیا ایستاده اید . با دوستانت همیشه فاصله را حفظ کن تا دوستانت ، اعتقادات تو نشوند ، چرا که آدمی را نیارزد ...
اگر از تربیت خودت راضی نبوده ای ، هیچگاه دانه ای میفکن !
در زمین به دنبال شادمانی باش و برای هر آنکه دوستش داری نیز همین بخواه ، که در جایی زندگی می کنیم که غم ارزش است و شادی قبیح ! به کودکان و حیوانات شادی ببخش ، تا فراموشت نشود و تمرین داشته باشی و اگر شادیی را در جایی دیدی آن را بشناسی . آدم های بزرگ فراموش کارند ، هم چیزی را که به آنها ارزانی می کنی فراموش می کنند و هم با کج فهمی هایشان همه چیز را رو به نابودی می برند . ولی بچه ها ضبط امواج های کوچکی هستند که در جایی دور از انتظار مفهوم شادی و خوشبختی را نشانت می دهند تا اگر هم از یاد برده باشی ، ببینی و دوباره باورش کنی !
بدان که هرچه در حق مادر و پدرمان انجام داده ایم کم بوده و هرچه که در حق ما انجام داده اند از سرمان هم زیاد است . محبت پدر و مادر حتی اگر از نوع بی منطق ترین و به ظاهر مضرترین هم باشد ، خالص ترین و زیباترین است . حیف که همه خیلی دیر می فهمندش !
اگر خیلی دیده نشدی مهم نیست . مهم اینست که خیلی ببینی ، ولی مهم تر است که اگر برای هیچ کدام از مردمان زمین هم دیدنی نباشی ، عشق تو را ببیند و باورت کند ، پس آن را با خودت به گور نبر !
اگر می بایست تقصیری بزرگ را جبران کنی بهتر است مقصر را ادب کنی تا کینه اش را به دل بگیری . اگر می خواهی آرزو کنی بهتر است یک بار آرزو کنی و بعد رهایش کنی تا اینکه دست به دامن تمام مقدسات جهان شوی و هر روز آنها را از خودت عاصی کنی ! که مقدسات بهتر است دور از دسترس بمانند تا اینکه وارد زندگی خصوصی آدم شوند . همیشه مرزی لازم است که رنگ سیاه و سفید را بشود تشخیص داد ، وگرنه همهء خاکستری ها در مکانهای جداگانه شبیه همند .
زیاد سفر کن تا بدانی که همهء مرمان شبیه هم نیستند و زیادتر سفر کن که بدانی مردمان پیچیده نیستند اگر دوستشان داشته باشی و سخت می شوند اگر از آنها بترسی و شبیه می شوند اگر زیادتر ببینی شان و خودت از همه به همه شان شبیه تر می شوی اگر خیلی خیلی زیادتر ببینی شان .
هرچقدر می خواهی عصبانی شو ، ولی خسته نمان . خستگی می میراند ولی عصبانیت می کشد . همیشه زندگی کردن در لحظه بهتر است . برای آینده برنامه ریزی نکن و دیروز را دور بریز .
شاد باشی
دوستت دارم
لیلا

لیلا | 11:42 PM | هرچه بر باد می رود برگی ست (49)